طرح طراوت فروش محصولات پادیسان

طرح طراوت فروش اقساطی محصولات پادیسان

طرح «طراوت» ویژه حمایت از رونق تولید  از ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ در سراسر کشور اجرایی شد. طرح طراوت یک طرح اعتباری ویژه حمایت از تولید ملی است که واحدهای تولیدی به پشتوانه آن می‌توانند محصولات لوازم خانگی خود را به‌صورت اقساطی به خریداران بفروشند و همچنین مواد اولیه مورد نیاز خود را به‌صورت اقساطی خریداری کنند. براساس این طرح خریداران در صورت نداشتن نقدینگی کافی می‌توانند، در ازای اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار (ال‌سی) که ازسوی شعب بانک صادرات و در قالب عقد خرید دین صادر می‌شود. مشتریان عزیز پادیسان میتوانند زین پس محصولات لوازم خانگی  موردنیاز خود را به صورت اقساطی با مراجعه به شعب بانک صادرات با عنوان “طرح طراوت “خریداری کنند.

راهنمای کامل دریافت اعتبار طرح طراوت بانک صادرات

متقاضی دریافت اعتبار طرح طراوت باید به یکی از شعب “بانک صادرات” که در آن حساب دارد مراجعه و بعد از ارائه مدارک و الزامات موردنیاز، نسبت به صدور اعتبار اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار (ال‌سی) موردنیاز در وجه شعبه بانک صادرات معرفی‌شده از سوی فروشنده اقدام کند. درواقع در این طرح واحدهای تولیدی می‌توانند محصولات خود را به‌صورت نسیه و حداکثر ۳۶۰ روزه و در قبال گشایش اعتبار اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار بانک صادرات به نفع واحد تولیدی از سوی خریدار به فروش برسانند.   همچنین خریداران مواد اولیه واحدهای تولیدی در این طرح امکان خرید نسیه تا ۶ ماه در قبال اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار بانک صادرات به نفع فروشنده توسط واحدهای تولیدی را دارند.

براساس این طرح دریافت‌کننده ال‌سی می‌تواند با پشتوانه قرار دادن ال‌سی دریافتی نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کند و درواقع آن را پشتوانه‌ای برای خرید مواد اولیه خود قرار بدهد. اما اگر دارنده ال‌سی تمایل به نقد کردن آن قبل از موعد سررسید و بلافاصله بعد از تحویل از سوی خریدار داشته باشد، بانک عامل با کسر سود و کارمزد مربوطه نسبت به نقد کردن ال‌سی اقدام خواهد کرد.  طبق اعلام بانک صادرات تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی واحدهای تولیدی، فروشندگان مواد اولیه به واحدهای تولیدی، بنکداران و خریداران عمده محصولات واحدهای تولیدی و خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان نهایی محصولات تولیدی می‌توانند از طرح طراوت استفاده کنند و براساس شرایط حساب بانکی و پشتوانه‌های قابل‌ارائه از اعتبارات این طرح بهره‌مند شوند.

متقاضی استفاده از طرح طراوت می‌تواند به پشتوانه میانگین حساب‌جاری یا کوتاه‌مدت خود که باید ۱۰ تا ۱۵ درصد میزان اعتبار موردنیاز را پوشش دهد یا واریز نقدی ۱۰ درصد از مبلغ اعتبار موردنیاز نسبت به دریافت اعتبار اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار اقدام کند. ضمن اینکه دریافت اعتبار به پشتوانه وثایقی چون سند ملکی نیز امکان‌پذیر است.

اهداف طرح اعتباری ویژه تولید بانک صادرات ایران «طراوت»:

  1. تسهیل در امر فروش محصولات واحدهای تولیدی (فروش به صورت نسیه حداکثر ٣٦٠ روز در قبال گشایش اعتبار اسنادی داخلی ریالی مدت دار بانک صادرات ایران به نفع واحد تولیدی)
  2. تسهیل در امر خرید مواد اولیه واحدهای تولیدی (امکان خرید نسیه تا ٦ ماه در قبال اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت دار بانک صادرات به نفع فروشنده توسط واحدهای تولیدی)
  3. تامین نقدینگی واحدهای تولیدی در قالب عقد خرید دین اعتبارات اسنادی گشایش شده در شعب بانک صادرات ایران
  4. تامین سرمایه در گردش از طریق گشایش اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت دار به اتکای اعتبارات اسنادی گشایش شده در شعب بانک صادرات ایران
  5. افزایش تقاضای کل، برای خرید کالاهای تولید داخلی.

 

مزایای طرح اعتباری ویژه تولید بانک صادرات «طراوت»  مشتری:

١-اولویت دادن به بخشهای تولیدی جهت استفاده از تسهیلات و تعهدات بانکی
٢-تسهیل و تسریع در تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی
٣-افزایش سهم بخش تولید از اعتبارات بانکی (تسهیلات و تعهدات)
٤-کاهش هزینه های تولید از طریق کاهش هزینه های مالی واحدهای تولیدی به واسطه استفاده از اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت دار به جای تسهیلات بانکی

 

مشمولین طرح اعتباری ویژه تولید بانک صادرات «طراوت» :

١-واحدهای تولیدی (اشخاص حقیقی یا حقوقی)
٢-فروشندگان مواد اولیه به واحدهای تولیدی (اشخاص حقیقی یا حقوقی)
٣-بنکداران و خریداران عمده محصولات واحدهای تولیدی (اشخاص حقیقی یا حقوقی)
٤-خرده فروشان و مصرف کنندگان نهایی محصولات تولیدی (اشخاص حقیقی یا حقوقی)

 

 

 

 

0 دیدگاه برای “خرید قسطی لوازم آشپزخانه پادیسان در طرح طراوت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *