خرید اجاق گاز صفحه‌ای و نکات کلیدی آن

خرید اجاق گاز صفحه‌ای و نکات کلیدی آن: آشپزخانه به عنوان مهم‌ترین بخش هر خانه‌ای شناخته می‌شود، تا جایی که لقب قلب خانه را یدک می‌کشد. آشپزخانه‌های امروزی نسبت به گذشته کوچکتر شده‌اند و همین کوچک‌تر بودن، استفاده از وسایل با کمترین حجم ممکن را اجتناب ناپذیر کرده است. از این رو، امروزه استفاده از اجاق گازهای صفحه‌ای بسیار رواج یافته است. یک اجاق گاز صفحه‌ای استاندارد، علاوه بر اشغال حداقل فضای ممکن، باید باعث زیبایی آشپزخانه و آسایش بیشتر خانم‌های خانه‌دار شود. به همین دلیل، نیاز است قبل از اقدام به خرید این محصول، حسابی تحقیق کنید.

موارد مهم در انتخاب اجاق گاز صفحه‌ای

۱٫   شکل اجاق گازها اولین گزینه‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. اجاق گازهای صفحه‌ای در شکل‌های متنوعی تولید می‌شوند. از مدل‌های کلاسیک مستطیلی گرفته تا دایره‌ای و چند ضلعی، می‌توانند برای انواع سلیقه‌ها و طرح‌های آشپزخانه، مورد استفاده قرار گیرند. پس در این مورد سلیقه خودتان را ملاک قرار دهید.

۲٫   رومیزی یا توکار. بسته به نوع کاربری، باید میان مدل‌های رومیزی و توکار، یکی را انتخاب کنید. اجاق گازهای رومیزی معمولا  به دلیل امکان سهولت در جابجایی مورد توجه قرار می گیرند. اجاق های رومیزی پادیسان  به شکل پرتابل بوده و چنانچه شما بخواهید به صورت موقت از آن ها در مکانی استفاده کنید گزینه مناسبی خواهند بود. اما اجاق گاز توکار که در دو نوع گازی و برقی تولید می‌شوند، به دلیل اینکه در فضای برش خورده کابینت نصب می شوند بصورت کاملا ثابت بوده و چنانچه بخواهید آن ها را جابجا کنید فضای برش خورده کابینت خالی مانده و مجبور خواهید بود که اجاق دیگری را جایگزین آن کرده و یا صفحه کابینت را عوض کنید که چندان مقرون به صرفه نخواهد بود.

مدل‌های ۴ و ۵ شعله، پرطرفدارترین نوع اجاق گازهای توکار هستند. زیرا استفاده از یک شعله بزرگتر در مرکز و چند شعله در اطراف، باعث بیشتر شدن کاربرد این مدل‌ها در مقایسه با اجاق‌های ۲ و ۳ شعله می‌شود.

۳٫  پس از خرید و نصب نمی‌توانید آن را به جای دیگری منتقل کنید چون این اجاق‌ها متناسب با فضایی که در کابینت‌بندی حال حاضر شما موجود هست خریداری می‌شوند عملا غیر قابل جابجایی هستند و اگر روزی بخواهید خانه‌تان را عوض کنید و جا به جا شوید نمی‌توانید اجاق گاز صفحه‌ای را با خود ببرید. توصیه کارشناسان امر این است که به هنگام هزینه کردن برای این وسیله پراهمیت، شیک و زیبا، میزان حضور خود را در خانه‌ای که ساکن آن هستید، مشخص کنید.

۴–  جنس اغلب اجاق گازهای توکار استیل، شیشه ای و سرامیکی است. زیبایی مدل‌های شیشه‌ای را نمی توان نادیده گرفت، اما به جرات می‌توان گفت که مدل‌های استیل به دلیل دوام بالاتر، پرطرفدارتر هستند.

محبوبیت مدل‌های استیل به دو دلیل است. اول دوام بالا و دوم تمیز شدن راحت‌تر، مخصوصا در مدل‌های ساده و بدون آج. مدل‌های ساده در مقایسه با مدل‌های آجدار خیلی دیرتر لکه گرفته و زیبایی خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کنند. از طرفی دیگر مدل‌های سرامیکی در مقایسه با مدل‌های شیشه‌ای بسیار محکم‌تر بوده و در مقابل حرارت‌های بالا و ضربه از خود مقاومت بیشتری نشان می‌دهند.

0 دیدگاه برای “خرید اجاق گاز صفحه‌ای و نکات کلیدی آن”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *